Освітня програма на 2020-2021 н.р.
Схвалено на засіданні педагогічної ради протокол № 02 від « 25 » серпня 2020 року | ЗАТВЕРДЖЕНО Директор школи _______________ О.А.Бубнова «__» ____________2020 р.
|
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
Сичавської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів
Лиманської районної ради
Одеської області
з українською мовою навчання
на 2020/2021 навчальний рік
Вступ
На сучасному етапі розвитку суспільства кожному громадянину необхідні універсальні знання, які сформують компетентність розв’язувати свої життєві та професійні проблеми. Ці запити суспільства гарантує система освіти в Україні, яка визначається Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад», Концепцією нової української школи. Згідно з чинним законодавством «метою повної загальної середньої освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві і цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності»
Педагогічний колектив школи прагне створити умови для розвитку кожної дитини, дати їй можливість для самовираження й самовизначення, забезпечити науково-теоретичну, практичну, допрофесійну та загальнокультурну підготовку учнів. Для цього необхідний постійний розвиток школи, поповнення її матеріально-технічних і навчальних ресурсів, підвищення кваліфікації адміністрації та педагогічних працівників, а, головне, єднання та духове зростання учнів, батьків і педагогів як спільноти, яка творить сприятливий для української дитини соціально-культурний простір.
Освітня програма Сичавської ЗОШ І-ІІІ ступенів окреслює рекомендовані підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державними стандартами.
Освітня програма визначає:
- загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором тощо, зокрема їх інтеграції, а також логічної послідовності їх вивчення, які подані в рамках навчальних планів;
- очікувані результати навчання учнів подані в рамках навчальних програм;
- рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;
- вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією Освітньою програмою.
Структура освітньої програми (розділи):
- Місія школи та засоби її реалізації.
- Модель випускника школи.
- Цілі та задачі освітнього процесу.
- Навчальне навантаження та навчальні плани.
- Особливості організації освітнього процесу та застосовування в ньому педагогічних технологій.
- Вимоги до осіб, які здобувають освіту.
- Програмне забезпечення освітнього процесу.
- Структура навчального року.Особливості організації освітнього процесу.
- Очікувані результати навчання здобувачів освіти.
- Показники (вимірники) реалізації освітньої програми.
- Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти.
- Прикінцеві положення.
Розділ І. Місія школи та засоби її реалізації
Сичавська школа є загальноосвітнім навчальним закладом I-III ступенів, що належить до комунальної власності відділу освіти, молоді та спорту Лиманської районної державної адміністрації Одеської області.
Заклад освіти у своїй діяльності керується Конституцією України,законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», іншими законодавчими актами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України,Кабінету Міністрів України, наказами Міністерством освіти і науки України,інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, іншими нормативно-правовими актами,Статутом школи. В умовах реалізації концепції «НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ» школа має стати рушієм викликів суспільства. Завдання педагогічного колективу полягає у формуванні в учнів ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної реалізації свого життєвого потенціалу. Зміни, що сталися в освітянському просторі знайшли своє відображення і в роботі педагогічного колективу нашого закладу.Ми прагнемо стати:
- школою творчості та креативу для вчителів;
- школою спокою та співпраці для батьків;
- школою радості і острівком знань для дітей.
Мета освітньої програми:
- визначення напрямків діяльності та цільових орієнтирів;
- спрямування спільної роботи колективу школи та громадськості;
- проектування процесу оновлення діяльності школи.
Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.
Спільними для всіх компетентностей є такі вміння:
- читання з розумінням,
- уміння висловлювати власну думку усно і письмово,
- критичне та системне мислення,
- здатність логічно обґрунтовувати позицію,
- творчість, ініціативність,
- вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми,
- здатність співпрацювати з іншими людьми.
Основним засобом реалізації призначення освітнього закладу є засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту загальноосвітніх програм. У той же час школа має у своєму розпорядженні додаткові засоби реалізації свого призначення, а саме:
- уведення в навчальний план предметів і курсів, що сприяють загальнокультурному розвитку особистості та формують гуманістичний світогляд;
- надання учням можливості спробувати себе в різних видах діяльності (інтелектуальної, трудової, художньо-естетичної тощо);
- надання учням можливості вибору профілю навчання, темпу засвоєння навчального матеріалу;
- оригінальна організація та інтеграція урочної та позаурочної освітньої діяльності;
- надання додаткових освітніх послуг.
Освітня програма спрямована на:
- формування в учнів сучасної наукової картини світу;
- виховання працьовитості, любові до природи;
- розвиток в учнів національної самосвідомості;
- формування людини та громадянина, яка прагне вдосконалювання та перетворення суспільства;
- інтеграцію особистості в систему світової та національної культури;
- рішення задач, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві;
- виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, поваги до культурних традицій та особливостей інших народів в умовах багатонаціональної держави;
- створення основи для усвідомленого відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм;
- формування потреби учнів до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.
Реалізація освітньої програми школи здійснюється через три рівні освіти:
- початкова освіта тривалістю чотири роки;
- базова середня освіта тривалістю п’ять років;
- профільна середня освіта тривалістю два роки.
Розділ 2. Модель випускника школи
Випускник Сичавської школи - свідомий громадянин і патріот своєї країни, готовий до сміливих і успішних кроків у майбутнє.
Випускник початкових класів має знання, уміння та навички, передбачені стандартом початкової освіти. Він упевнений у собі, старанний, працелюбний, самостійний, дисциплінований, вмотивований на досягнення успіху, вміє слухати і чути, критично мислити і має почуття самоконтролю, навички навчальної діяльності, культуру поведінки і мови, основи особистої гігієни і здорового способу життя.
Випускник базової основної школи володіє певними якостями і вміннями на рівні вимог державних освітніх стандартів успішно засвоює загальноосвітні програми з усіх предметів шкільного навчального плану; має систему розумових навичок (порівняння, узагальнення, аналіз, синтез, класифікацію, визначення головного); володіє основами комп’ютерної грамотності; знає свої громадянські права і вміє їх реалізувати;оцінює свою діяльність з погляду моральності та етичних цінностей; дотримується правил культури поведінки і спілкування; веде здоровий спосіб життя; готовий до форм і методів навчання у старших класах.
Випускник старших класів має міцні знання на рівні вимог державних освітніх стандартів, що забезпечує вступ до закладу вищої професійної освіти та подальше успішне навчання; володіє іноземною мовою на базовому рівні; має високий рівень комп'ютерної грамотності (програмування, навички технічного обслуговування); володіє культурою інтелектуальної діяльності; знає і поважає культуру України та інших народів; поважає свою й чужу гідність, права, свободи інших людей;дотримується правил культури поведінки і спілкування; має почуття соціальної відповідальності; веде здоровий спосіб життя; володіє способами отримання інформації; прагне духовного і соціального добробуту.
Розділ 3. Цілі та задачі освітнього процесу
Цілі та задачі освітнього процесу школи на кожному рівні реалізації освітніх програм обумовлені "моделлю" випускника, призначенням і місцем школи в освітньому просторі села, району, області, держави.
Цілі освітнього процесу школи:
- Забезпечити засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту початкової, основної, середньої (повної) загальної освіти на рівні вимог Державного освітнього стандарту;
- Гарантувати наступність освітніх програм усіх рівнів;
- Створити основу для адаптації учнів до життя в суспільстві, для усвідомленого вибору та наступного засвоєння професійних освітніх програм;
- Формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності;
- Забезпечити соціально-педагогічні відносини, що зберігають фізичне, психічне та соціальне здоров'я учнів;
- Підвищувати кваліфікацію педагогічних працівників в об’ємі не менше 150 годин на 5 років;
- Проводити атестацію та мотивувати педагогічних працівників до проходження добровільної сертифікації;
- Вдосконалювати та модернізувати навчально-матеріальну базу школи.
4.Навчальне навантаження та навчальні плани
Освітня програма визначає загальний обсяг навчального навантаження і забезпечує взаємозв’язки окремих предметів, курсів за вибором, їх інтеграцію та логічну послідовність вивчення, що відображено в навчальних планах. Загальний обсяг навчального навантаження для здобувачів освіти складає:
1) для учнів 1-4 х класів:4275 годин/навчальний рік;
- для учнів 1-х класів- 782 години/навчальний рік;
- для учнів 2-х класів - 850 годин/навчальний рік:
- для учнів 3-х класів – 884 годин/навчальний рік,
- для учнів 4-х класів – 884годин/навчальний рік;
2) для учнів 5-9-х класів: 5491 годин/навчальний рік:
- для 5-х класів – 969 годин/навчальний рік,
- для 6-х класів – 1071 годин/навчальний рік,
- для 7-х класів – 1122годин/навчальний рік,
- для 8-х класів – 1139 годин/навчальний рік,
- для 9-их класів – 1190 годин/навчальний рік;
3) для 10-11-х класів: 2431 години/навчальний рік:
- для 10-ого класу – 1190години/навчальний рік,
- для 11-х класів – 1241 годин/навчальний рік.
Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень для кожного ступеня школи і кожного класу окреслено у навчальних планах, які дають цілісне уявлення про зміст і структуру рівнів освіти, встановлюють погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначають гранично допустиме тижневе навантаження учнів.
Навчальний план передбачає реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Він охоплює інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову. Варіативна складова навчального плану закладу освіти розроблена закладом самостійно, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів, особливості регіону, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу і відображена в навчальних планах.
Для 1-2 класів навчальний план (додаток 1) складено у відповідності до Державного стандарту початкової освіти (постанова КМУ від 21.02.2018 № 87) та Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленої під керівництвом Савченко О.Я., затвердженої наказом МОН України від 21.03.2018 № 268 та наказом МОН України із змінами від 08.10.2019 р. № 1272.
Для 3 класу навчальний план (додаток 2) складено у відповідності до Державного стандарту початкової освіти (постанова КМУ від 21.02.2018 № 87) та Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленої під керівництвом Савченко О.Я., затвердженої наказом
МОН Українивід 27.12.2018 р. № 1461;наказом МОН України із змінами від 08.10.2019 р. № 1273.
Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:
- мовно-літературна - включає українську мову та літературу, іноземну мову (англійська);
- математична - спрямована на формування математичної та інших ключових компетентностей;
- природнича - має на меті формування компетентностей в галузі природничих наук, основи наукового світогляду, становлення відповідальної природоохоронної поведінки у навколишньому світі;
- технологічна - формування компетентностей в галузі техніки і технологій, здатності до зміни навколишнього світу засобами сучасних технологій;
- інформативна -формування інформаційно-комунікаційної компетентності, здатності до розв’язання проблем з використанням цифрових пристроїв для розвитку, самовираження, здобуття навичок безпечної діяльності в інформаційному суспільстві;
- соціальна і здоров’язбережувальна - формування соціальної компетентності, активної громадянської позиції, підприємливості, розвиток самостійності, застосування моделі здорової та безпечної поведінки, збереження власного здоров’я та здоров’я інших;
- громадянська та історична - формування громадянської та інших компетентностей, готовності до змін шляхом осмислення зв’язків між минулим і сучасним життям, активної громадянської позиції, набуття досвіду життя в соціумі з урахуванням демократичних принципів;
- мистецька - формування цінностей у процесі пізнання мистецтва та художньо-творчого самовираження, поваги до національної та світової мистецької спадщини;
- фізкультурна - формування мотивації до занять фізичною культурою і спортом для забезпечення гармонійного фізичного розвитку, вдосконалення життєво необхідних рухових умінь та навичок.
Мовно-літературна освітня галузь реалізується через предмети: українська мова, українська література, іноземна мова(англійська). Математична освітня галузь через предмет – математика. Природнича, громадянська, історична, соціальна і здоров’язбережувальна галузь реалізується через інтегрований предмет – я досліджую світ. Технологічна галузь – через предмет дизайн і технології і інформатика. Мистецька галузь – через інтегрований предмет – мистецтво. Фізкультурна галузь – через предмет фізична культура.
Для 4 класу навчальний план (додаток 3) розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» та відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407) з української мовою навчання.
Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:
- «Мови і літератури» з урахуванням вікових особливостей учнів у навчальних планах реалізується через окремі предмети «Українська мова (мова і літературне читання)», «Іноземна мова(англійська)»;
- «Математика», «Природознавство» реалізуються через однойменні окремі предмети, відповідно, - «Математика», «Природознавство»;
- «Суспільствознавство» реалізується предметом «Я у світі»;
- «Здоров’я і фізична культура» реалізується окремими предметами «Основи здоров’я» та «Фізична культура»;
- «Технології» реалізується через окремі предмети «Трудове навчання» та «Інформатика»;
- «Мистецтво» реалізується окремими предметами «Образотворче мистецтво» і «Музичне мистецтво».
Варіативна складова навчальних планів 1-4 класів використана на введення курс за вибором «Російська мова».
Освітня програма базової середньої освіти – школи ІІ ступеня (додаток 4) окреслює організацію закладом єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти і складена відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405)з навчанням українською мовою.
Навчальний план дає цілісне уявлення про зміст і структуру другого рівня освіти, встановлює погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження учнів. Навчальний план основної школи передбачає реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Він охоплює інваріантну складову, сформовану на державному рівні та варіативну складову.
Варіативна складова навчального плану школи ІІ ступеня визначена з урахуванням особливостей організації освітнього процесу на основі компетентнісного підходу до навчання і виховання здобувачів освіти, відповідно до індивідуальних освітніх потреб школярів та пропозицій батьків. Зокрема у 5-9-х класах на вивчення предмета «Російська мова» за бажанням батьків виділено по 2 години за рахунок варіативної складової за навчальною програмою: Русский язык: программа для 5-9 классов общеобразовательных учебных заведений с украинским язиком Н.Ф. Баландина, И.А. Синица, Т.Л., Бойченко, 2013 год.
Освітня програма профільної середньої освіти - школи ІІІ ступеня (додаток 5) окреслює рекомендовані підходи до планування й організації єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти і складена відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408).
Враховуючи освітні потреби учнів, регіональні особливості, побажання батьків, фахову підготовку педагогічних кадрів, матеріально-технічну базу кабінетів, з метою якісної підготовки учнів до ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) та конкурентоспроможності при вступі до вищих навчальних закладів:
- у 10-х класах навчання організовується за філологічним напрямом (профіль – іноземна філологія): «Англійська мова» – 5 години на тиждень.
- у 11 класі за філологічним напрямом (профіль – українська філологія): «Українська мова» – 4 години на тиждень, «Українська література» – 4 години на тиждень.
Навчальний план для 10-11 класів (додатки 5 - 6) містить загальний обсяг навчального навантаження та тижневі години на вивчення базових предметів, вибірково-обов’язкових предметів, профільних предметів.
З метою профілізації навчання, залучення учнів до наукової творчості, підготовки до участі в різноманітних наукових програмах та конкурсах та наявним програмно-методичним забезпеченням введено додатково години на вивчення предметів :
У 10-ому класі додатково виділено на вивчення предметів: « Алгебра» - 1 година,
11 клас - додатково виділено години на вивчення предметів: «Алгебра» - 1 година, « Інформатика» - 1 година.
Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів не здійснюється.
За заявами батьків створено 1 ГПД на базі учнів 2-4 класів.
Сімейна форма навчання. Відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 12.01.2016 №8 (у редакції наказу МОН України від 10 липня 2019 року №955), сімейна форма навчання організована для учня 2 класу Лисака Миколи.
Розділ 5.Особливості організації освітнього процесу та застосовування в ньому педагогічних технологій
Соціальні перетворення в українському суспільстві докорінно змінили пріоритети в галузі освіти. Школа потребує нових нетрадиційних ідей, теорій, що відповідали б оптимальному розвитку дитини, сучасним потребам людства.Створення ситуації успіху, сприятливих умов для повноцінної діяльності кожної дитини – основна мета, що покладена в основу технологій навчання. Незважаючи на розмаїття нововведень, основною формою організації навчальної діяльності залишається урок.
Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:
- формування компетентностей;
- розвитку компетентностей;
- перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей;
- корекції основних компетентностей;
- комбінований урок.
Також передбачені екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, лекції, конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусія, урок взаємонавчання), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки, прес-конференції, ділові ігри тощо. Перевірка та оцінювання досягнення компетентностей здійснюється у формі тестування, заліку, співбесіди, контрольного навчально-практичного заняття. Для підготовки до заліків та тестування проводяться оглядові консультації, які допомагають учням зорієнтуватися у змісті окремих предметів.
У закладі широко впроваджуються інформаційно-комунікативні технології. Застосування ІКТ в освітньому процесі базується на загальному розумінні зміни ролі інформації та принципах інформаційної взаємодії в різних напрямках освітньої діяльності Це дозволяє формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності, критичне і логічне мислення, вміння приймати рішення, співпрацювати в команді, бути конкурентоздатними та впевненими особистостями.
Вчителями закладу створена модель уроків на основі синтезу оригінальних прийомів, елементів інноваційних педагогічних методик і інформаційно-комунікативних технологій та традиційних форм організації освітнього процесу. Розширено предметне навчальне середовище, створенні умови для оптимального розвитку навичок роботи з інформацією, формування вмінь і навичок дослідницької і пошукової роботи.
Серед використовуваних засобів:відеоуроки, мультимедійні презентації, мультимедійні карти, проекти, онлайн-тести, програмовані засоби навчання та інше.
Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків.
Як визначено в наказі Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466 “Про затвердження Положення про дистанційне навчання”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 р. за №703/23235, дистанційне навчання — це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається, в основному, за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.
Для реалізації завдань Державного стандарту початкової освіти та організації дистанційного навчання у період введеного карантину вчителі початкових класів проаналізували календарно-тематичне планування, визначили теми для вивчення у дистанційному режимі, розробили тематичні завдання в системі онлайн в межах встановленого навантаження. Під час дистанційного навчання педагоги пропонують скористатися електронними версіями підручників для 1-4 класів, розміщеними на сайті МОН України. Дистанційне навчання передбачає організацію освітнього процесу з використанням трансляцій в режимі відеоконференцій, навчальних та виховних заходів, відвідування он-лайн бібліотек, музеїв.
Онлайн платформи для організації дистанційного навчання учнів початкової школи, якими користувалися вчителі та діти:
Google Клас (Google Classroom) – це безкоштовний сервіс для навчальних закладів і користувачів з особистими обліковими записами Google. Він економить педагогам час, спрощує організацію навчального процесу та спілкування з учнями. Вчителі додавали учнів до курсу самостійно або надсилали їм код для приєднання. Створення курсу займає всього кілька хвилин. Вчителі роблять оголошення й миттєво створюють обговорення, а учні – діляться один з одним ресурсами та відповідають.
Classtime – це помічник вчителя для онлайн-тестування і простеження прогресу усього класу в реальному часі.
ZOOM конференції- використовували для спілкування із здобувачами освіти, а також для навчання .
Зазначені вище освітні сервіси використовувалися також і в середній та старшій школі
Вчителі не тільки самі активно використовують інтернет-ресурси, сучасні інформаційні технології, але й забезпечують їх активне використання учнями в процесі модернізації навчання в сучасній школі.
Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.
Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.
Розділ 6.Вимоги до осіб, які здобувають освіту
Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти.Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (відповідно до Закону України «Про освіту»)..
Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття базової середньої освіти. Базова середня освіта здобувається, як правило, після здобуття початкової освіти. Діти, які здобули початкову освіту на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття базової середньої освіти цього ж навчального року.
Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття профільної середньої освіти.Профільна середня освіта здобувається, як правило, після здобуття базової середньої освіти. Діти, які здобули базову середню освіту та успішно склали державну підсумкову атестацію на 1 вересня поточного навчального року повинні розпочинати здобуття профільної середньої освіти цього ж навчального року.
Розділ 7.Програмне забезпечення освітнього процесу
Для виконання освітніх програм школи на 2020/2021 навчальний рік передбачено використання, затверджених Міністерством освіти і науки України, навчальних програм з усіх предметів інваріативної частини; курсів за вибором варіативної складової, що забезпечує інтеграцію загальноосвітніх (основних і додаткових) програм, у єдину освітню програму, що дозволяє одержати запланований результат освіти - "модель" випускника. Перелік навчальних програм 2020-2021 навчального року у додатку 7 до Освітньої програми.
Розділ 8. Структура навчального року.Особливості організації освітнього процесу
Режим роботи школи:
- мова навчання – українська;
- режим навчання – п’ятиденний;
- початок занять – о 8.30 годині;
- тривалість уроків у початковій школі 35 хв. (1 клас), 40 хв. (2-4 класи), основній та старшій 45 хв.;
- тривалість перерв – 10 хв.(після 1,2, 4, 5,6 уроків), 30 хв. (після 3 уроку).
Режим роботи групи продовженого дня:
12.00 – 12.30 – методична підготовка до занять в ГПД;
12.30 – 13.20 – педагогічні спостереження за учнями під час уроків;
13.20 – 14.30 – прогулянка, екскурсії, ігри, розваги на свіжому повітрі;
14.30 - 15.30 – самопідготовка;
15.00 – 15.30 – розваги на майданчику, ігри, естафети;
15.30 – 17.00 – самопідготовка,робота над розвитком учнів;
17.00 – 17.30 – заняття по інтересам дітей;
17.30 – 18.00 – індивідуальні консультації, інструктаж з техніки безпеки, повернення додому.
Структура 2020/2021 навчального року.
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» , наказу відділу освіти, молоді та спорту Лиманської райдержадміністрації від 23.06.20 № 85 – ОД «Про структуру 2020-2021 навчального року» навчальний рік розпочинається 1 вересня 2020 року святом – День знань – і закінчується не пізніше 1 липня 2021 року.
Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:
І семестр - з 01 вересня по 24 грудня 2020 року,
ІІ семестр - з 11 січня по 28 травня 2021 року.
Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули:
- осінні: з 26 жовтня по 01 листопада 2020 року;
- зимові: з 28 грудня по 10 січня 2021 року;
- весняні: з 23 по 28 березня 2021 року.
З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов, за погодженням з відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул.
Закінчується навчальний рік проведенням державної підсумкової атестації для учнів початкової, основної та старшої школи.
Для учнів 1-4, 5-8, 10 класу після завершення занять провести навчальні екскурсії та навчальну практику. Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів організовуються відповіднодо інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 №1/9-61.
Розділ 9. Очікувані результати навчання здобувачів освіти
Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті визначено завдання, які має реалізувати вчитель у ході формування ключових компетентностей учнів у рамках кожної освітньої галузі.
№ з/п | Ключові компетентності | Компоненти |
1 | Спілкування державною (і рідною — у разі відмінності) мовами | Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас. Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань. Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем |
2 | Спілкування іноземними мовами | Уміння: здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб. Ставлення: критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою. Навчальні ресурси:підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти. |
3 | Математична компетентність | Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях. Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів. Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації |
4 | Основні компетентності у природничих науках і технологіях | Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями. Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу |
5 | Інформаційно-цифрова компетентність | Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень. Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач. Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів |
6 | Уміння вчитися впродовж життя | Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість. Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності. Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії |
7 | Ініціативність і підприємливість | Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання. Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших. Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі) |
8 | Соціальна і громадянська компетентності | Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані. Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією. Навчальні ресурси: завдання соціального змісту |
9 | Обізнаність і самовираження у сфері культури | Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо). Ставлення:культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства. Навчальні ресурси:математичні моделі в різних видах мистецтва |
10 | Екологічна грамотність і здорове життя | Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання. Ставлення:усвідомлення взаємозв’язку окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо. Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя |
Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх окремих предметів
Виокремлення в навчальних програмах наскрізних ліній ключових компетентностей «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях. Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загально предметних компетентностей, окремих предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища.
Наскрізні лінії є соціально значимими над предметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.
Навчання за наскрізними лініями реалізується насамперед через:
- організацію навчального середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання;
- окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводяться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізуються надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;
- предмети за вибором;
- роботу в проектах;
- позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.
Наскрізна лінія | Коротка характеристика |
Екологічна безпека йсталий розвиток | Формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь. Проблематика наскрізної лінії реалізується через завдання з реальними даними про використання природних ресурсів, їх збереження та примноження. Аналіз цих даних сприяє розвитку бережливого ставлення до навколишнього середовища, екології, формуванню критичного мислення, вміння вирішувати проблеми, критично оцінювати перспективи розвитку навколишнього середовища і людини. Можливі уроки на відкритому повітрі. |
Громадянськавідповідальність | Сприятиме формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства. Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), яка поєднує окремі предмети між собою і розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок. Вивчення окремого предмета має викликати в учнів якомога більше позитивних емоцій, а її зміст — бути націленим на виховання порядності, старанності, систематичності, послідовності, посидючості і чесності. Приклад вчителя покликаний зіграти важливу роль у формуванні толерантного ставлення до товаришів, незалежно від рівня навчальних досягнень. |
Здоров'я і безпека | Завданням наскрізної лінії є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище. Реалізується через завдання з реальними даними про безпеку і охорону здоров’я (текстові завдання, пов’язані з середовищем дорожнього руху, рухом пішоходів і транспортних засобів). Варто звернути увагу на проблеми, пов’язані із ризиками для життя і здоров’я. Вирішення проблем, знайдених з «ага-ефектом», пошук оптимальних методів вирішення і розв’язування задач тощо, здатні викликати в учнів чимало радісних емоцій. |
Підприємливість і фінансова грамотність | Наскрізна лінія націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо). Ця наскрізна лінія пов'язана з розв'язуванням практичних завдань щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів. |
Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості створювати умови для самостійного виведення нового знання, перевірці його на практиці і встановлення причинно-наслідкових зв’язків шляхом створення проблемних ситуацій, організації спостережень, дослідів та інших видів діяльності. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.
Розділ 10.Показники (вимірники) реалізації освітньої програми
Рівень досягнень учнів буде вивчатись:
- шляхом моніторингу навчальних досягнень з окремих предметів;
- проведення контрольних випробувань учнів;
- участі учнів школи у предметних олімпіадах різного рівня, Всеукраїнських інтелектуальних конкурсах та турнірах;
- шляхом складання та захисту наукових проектів та участі в роботі МАН;
- аналізу результатів участі учнів у ДПА і ЗНО.
Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти здійснюється:
- учнів 1-2 класів вербально (наказ МОНУ від 27.08.2019 №1154), учнів 3-х класів – формувальне оцінювання (наказ МОНУ від 16.09.2020 р. №1146), учнів 4 класів за 12-бальною шкалою відповідно до методичних рекомендацій МОН України, визначених інструктивними листами № 1/9-437 від 17.08.2016р.«Щодо оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи» і №1/9074 від 28.01.2014 «Щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів» та наказом МОН від 21.08.2013р. №1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень»;
- учнів 5-го класу вербально протягом двох тижнів з виставленням в журнал оцінок за бажанням дітей і лише високого та достатнього рівнів відповідно до листа МОН від 24.05.2013р № 1/9-368 «Загальні методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладах»
- учнів 5-11 класів за 12 бальною шкалою відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів(вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженими наказом МОН від 13.04.2011 та наказом МОН від 21.08.2013р. №1222;
Розділ 11.Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти
Система внутрішнього забезпечення якості освіти складається з наступних компонентів:
- кадрове забезпечення освітньої діяльності;
- навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;
- матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;
- якість проведення навчальних занять;
- моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).
Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:
- оновлення методичної бази освітньої діяльності;
- контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;
- моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти;
- створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.
Розділ 12.Прикінцеві положення
Освітня програма закладу сформована на основі Типових освітніх програм, затверджених Міністерством освіти і науки України .
Обговорена та схвалена педагогічною радою закладу, затверджена директором.
- Термін дії- 2020/2021 навчальний рік.
- На основі освітньої програми складено та затверджено навчальні плани закладу на 2020/2021 навчальний рік.
- Освітня програма оприлюднена на веб-сайті школи
Додаток 1
Робочий навчальний план
1 - 2 класи
на 2020 – 2021 навчальний рік
Наказ МОН України
від 08.10.2019 року № 1272
Назва освітньої галузі Класи | Кількість годин на рік | ||||
1 кл. | 2 кл. | Разом | |||
Інваріантний складник | |||||
Мовно-літературна | Українська мова та літературне читання | 7 | 7 | 14 | |
Іншомовна | Англійська мова | 2 | 3 | 5 | |
Математична | Математика | 4 | 4 | 8 | |
Я досліджую світ (природнича, громадянська й історична, cоціальна, здоров’язбережувальна галузі) | 3 | 3 | 6 | ||
Технологічна | Дизайн і технології | 1 | 1 | 2 | |
Інформатична | - | 1 | 1 | ||
Мистецька | Музичне мистецтво | 1 | 1 | 2 | |
Образотворче мистецтво | 1 | 1 | 2 | ||
Фізкультурна* | 3 | 3 | 6 | ||
Усього | |||||
Варіативний складник | |||||
Додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей, проведення індивідуальних консультацій та групових занять | 1 ( укр. мова та читання ) | 1 ( рос. мова ) | 2 | ||
Загальнорічна кількість навчальних годин | 23 | 25 | 48 | ||
Гранично допустиме тижневе/ річне навчальне навантаження учня | 20 | 22 | 42 | ||
Сумарна кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи) | 23 | 25 | 48 | ||
Додаток 2
Робочий навчальний план
3 клас
на 2020 – 2021 навчальний рік
Наказ МОН України
від 08.10.2019 року № 1273
Назва освітньої галузі
| Кількість годин на рік | |
Інваріантний складник | ||
Мовно-літературна | Українська мова та літературне читання | 7 |
Іншомовна | Англійська мова | 3 |
Математична | Математика | 5 |
Я досліджую світ (природнича, громадянська й історична, cоціальна, здоров’язбережувальна галузі) | 3 | |
Технологічна | Дизайн і технології | 1 |
Інформатична | 1 | |
Мистецька | Музичне мистецтво | 1 |
Образотворче мистецтво | 1 | |
Фізкультурна* | 3 | |
Усього | ||
Варіативний складник | ||
Додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей, проведення індивідуальних консультацій та групових занять | 1 ( російська мова ) | |
Загальнорічна кількість навчальних годин | 26 | |
Гранично допустиме тижневе/ річне навчальне навантаження учня | 23 | |
Сумарна кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи) | 26 |
Додаток 3
Робочий навчальний план
4 клас
на 2020 – 2021 навчальний рік
Наказ МОН України
від 20.04.2018 року № 407
( таблиця 1 )
Освітні галузі | Предмети | Кількість годин на тиждень у класах |
Мови і літератури (мовний і літературний компоненти) | Українська мова | 7 |
Англійська мова | 2 | |
Математика | Математика | 4 |
Природознавство | Природознавство | 2 |
Суспільствознавство | Я у світі | 1 |
Мистецтво | Музичне мистецтво | 1 |
Образотворче мистецтво | 1 | |
Технології | Трудове навчання | 1 |
Інформатика | 1 | |
Здоров'я і фізична культура | Основи здоров'я | 1 |
Фізична культура** | 3 | |
Усього | 21+3 | |
Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять | Російська мова( вивчається як предмет ) |
2 |
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня |
23 | |
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи) | 26 |
Додаток 4
Робочий навчальний план
5 - 9 класи
на 2020 – 2021 навчальний рік
Наказ МОН України
від 20.04.2018 року № 405
( таблиця 1 )
Освітні галузі | Предмети | Кількість годин на тиждень у класах | Всього | |||||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
Мови і літератури | Українська мова | 3,5 | 3,5 | 2,5 | 2 | 2 | 13,5 | |
Українська література | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 | ||
Англійська мова | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 15 | ||
Зарубіжна література | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 | ||
Суспільство-знавство | Історія України | 1 | 1 | 1 | 1,5 | 1,5 | 6 | |
Всесвітня історія | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | ||
Основи правознавства | - | - | - | - | 1 | 1 | ||
Мистецтво* | Музичне мистецтво | 1 | 1 | 1 | - | - | 3 | |
Образотворче мистецтво | 1 | 1 | 1 | - | - | 3 | ||
Мистецтво | - | - | - | 1 | 1 | 2 | ||
Математика | Математика | 4 | 4 | - | - | - | 8 | |
Алгебра | - | - | 2 | 2 | 2 | 6 | ||
Геометрія | - | - | 2 | 2 | 2 | 6 | ||
Природознавство | Природознавство | 2 | - | - | - | - | 2 | |
Біологія | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 8 | ||
Географія | - | 2 | 2 | 2 | 1,5 | 7,5 | ||
Фізика | - | - | 2 | 2 | 3 | 7 | ||
Хімія | - | - | 1,5 | 2 | 2 | 5,5 | ||
Технології | Трудове навчання | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 7 | |
Інформатика | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 7 | ||
Здоров’я і фізична культура | Основи здоров’я | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | |
Фізична культура** | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 15 | ||
Разом | 23,5+3 | 26,5+3 | 28+3 | 28,5+3 | 30+3 | 136,5 + 15 | ||
Додатковий час на предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації | Російська мова (вивчається як предмет ) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 | |
Гранично допустиме навчальне навантаження | 28 | 31 | 32 | 33 | 33 | 157 | ||
Всього (без урахування поділу класів на групи) | 28,5 | 31,5 | 33 | 33,5 | 35 | 161,5 | ||
Додаток 5
Робочий навчальний план
на 2020 – 2021 навчальний рік
10 клас
( філологічний напрям : профіль – іноземна філологія )
Наказ МОН України
від 20.04.2019 року № 408
( додаток 2 )
Предмети | Кількість годин на тиждень у класах | |
Базові предмети Українська мова |
2 | |
Українська література | 2 | |
Зарубіжна література | 1 | |
Англійська мова | 5 | |
Історія України | 1,5 | |
Всесвітня історія | 1 | |
Громадянська освіта | 2 | |
Математика ( алгебра і початки аналізу та геометрія ) | 3 | |
Біологія і екологія | 2 | |
Географія | 1,5 | |
Фізика і астрономія | 3 | |
Хімія | 1,5 | |
Фізична культура | 3 | |
Захист України | 1,5 | |
Вибірково обов’язкові предмети Інформатика |
2 | |
Технології | 1 | |
Додаткові години на профільні предмети , окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття | Математика ( алгебра ) | 1 |
Гранично допустиме тижневе навантаження на учня | 33 | |
Всього | 34 | |
Всього фінансується ( без урахування поділу класу на групи ) | 38 | |
Додаток 6
Робочий навчальний план
на 2020 – 2021 навчальний рік
11 клас
( філологічний напрям : профіль – українська філологія )
Наказ МОН України
від 20.04.2019 року № 408
( додаток 2 )
Предмети | Кількість годин на тиждень у класах | |
Базові предмети Українська мова |
4 | |
Українська література | 4 | |
Зарубіжна література | 1 | |
Англійська мова | 2 | |
Історія України | 1,5 | |
Всесвітня історія | 1 | |
Громадянська освіта | - | |
Математика ( алгебра і початки аналізу та геометрія ) | 3 | |
Біологія і екологія | 2 | |
Географія | 1 | |
Фізика і астрономія | 4 | |
Хімія | 2 | |
Фізична культура | 3 | |
Захист України | 1,5 | |
Вибірково обов’язкові предмети Інформатика |
1 | |
Технології | 2 | |
Додаткові години на профільні предмети , окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття | Математика ( алгебра ) | 1 |
Інформатика | 1 | |
Гранично допустиме тижневе навантаження на учня | 33 | |
Всього | 35 | |
Всього фінансується ( без урахування поділу класу на групи ) | 38 |
Додаток 7
Перелік навчальних програм
для учнів закладів загальної середньої освіти І ступеня (1,2,3 клас)
(затверджені наказом МОН від 21.03.2015 № 268)
№ п/п | Назва навчальної програми |
| Типова освітня програма розроблена під керівництвом Савченко О.Я. |
для учнів закладів загальної середньої освіти І ступеня (4 клас)
(затверджені наказом МОН від 29.05.2015 № 584)
для учнів закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня
(затверджені наказами МОН від 07.06.2017 № 804 та від 23.10.2017 № 1407)
№ п/п | Назва навчальної програми |
| Українська мова |
| Українська література |
| Біологія |
| Всесвітня історія |
| Географія |
| Зарубіжна література |
| Інформатика |
| Історія України |
| Математика |
| Мистецтво |
| Основи здоров’я |
| Правознавство |
| Природознавство |
| Трудове навчання |
| Фізика |
| Фізична культура |
| Хімія |
| Іноземні мови |
для учнів закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня
(затверджені наказами МОН від 24.11.2017 № 1539)
№ п/п | Назва навчальної програми | Рівень вивчення |
| Українська мова | Профільний рівень |
| Українська література | Профільний рівень |
| Біологія і екологія | Рівень стандарту |
| Всесвітня історія | Рівень стандарту |
| Історія України | Рівень стандарту |
| Громадянська освіта (інтегрований курс) | Рівень стандарту |
| Географія | Рівень стандарту |
| Зарубіжна література | Рівень стандарту |
| Інформатика | Рівень стандарту |
| Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія) | Рівень стандарту |
| Технології | Рівень стандарту |
| Фізика і астрономія (авторський колектив під керівництвом Локтєва В. М.) | Рівень стандарту |
| Фізична культура | Рівень стандарту |
| Хімія | Рівень стандарту |
| Іноземні мови | Профільний рівень |
| Захист Вітчизни | Рівень стандарту |